این روزها، روزهاییِ که مرز بین تلخ و شیرین رو، نمیشه پیدا کرد. اما همه از نو شدن سال حتی بدون دلیل خوشحالیم. انگار که زندگی و روزگارمون ریسِت فاکتوری میشن. کیلومتر زندگیامون صفر میشه. می‌تونیم کارهایی نو و اهداف جدیدی رو شروع کنیم. یادمون باشه که زندگی یک مسیره نه مقصد… در کوران همین مسیر باید لذت برد.

اگر اشتباهی کردیم پاک‌کن رو برداریم و دوباره بازسازیش کنیم. یک‌جاهایی رو پررنگ کنیم یک‌جاهاییو کم‌رنگ. تا وقتی اشتباهات جدید وجود دارن، اشتباه قدیمی رو تکرار نکنیم. این به این منظور نیست که لزوماٌ باید اشتباه کنیم ولی یادمون باشه اگر اشتباهی کردیم درس جدیدی ازون بگیریم.

من از موفق شدن دوستان لایقم کیف می‌کنم، دوست دارم که همه عزیزان به خواسته هاشون تو جاده پر از بالا و پایین زندگی برسن. به همین خاطر؛ از قول “دارن هاردی“،  یک راه حل برای پیشبرد اهداف و موفقیت رو اینجا بازگو می‌کنم.

این مرد دوست داشتنی ازون‌هایی نیست که فقط انگیزه خالی بده. اگر که بهش توجه بشه راهکاراش عملیِ. این راه حل، سه تا گام ساده داره.

گام اول؛ تصمیم بگیرین سه تا هدف بزرگ زندگیتون چیه. سه هدف اول زندگیتون رو مشخص کنین که امسال می‌خواید بهش برسین. نه ۵تا نه ده تا….سه تا فقط. یادتون باشه که اگر بیشتر از سه هدف دارین درواقع هیچ هدفی ندارین.

گام دوم؛ یکی دوتا از رفتارهای کلیدی رو مشخص کنین که با انجام دادنش به اهداف بزرگتون میرسین. یکی دوتا رفتار کلیدی وجود داره که اگر هر روز  انجامش بدین نتایج بزرگ به بار میارن. این در رابطه با رژیم، تناسب اندام، رهبری، ازدواج و …. درستِ.
پس تعیین کنین اون رفتارهای کلیدی چیا هستن، چون باید هروزِ هروز انجامش بدین. میدونم، این کارها خسته کننده و کسل کننده‌ان، اما باید انجام بشن.

سومین گام؛ اون رفتارهای کلیدی رو دنبال کنین و دائم بررسیشون کنین.

درنهایت
می‌دونین که چقدر دوستتون دارم.
می‌دونین که چقدر برام مهم و عزیز هستین.
برای تک‌تک‌تون آرزو می‌کنم سال ۹۹ یکی از بهترین سال‌های زندگی‌تون باشه.
شاکر بودن و فراموش نکردنِ لحظه های خوب یک هنره . منم دارم سعی می‌کنم این هنرو بیشتر از قبل تو خودم داشته باشم.
به افراد ضعیف‌تر از خودمون هم توجه کنیم. جایی که دلی شاد بشه، به نیازمندی کمک بشه، حال دل ما هم خوب می‌شه. همین یک دلیل برای کل معنای زندگی و رضایت از زندگی بسِّ، اگر که درک بشه…

۹۹تون سبز